pondelok 28. apríla 2014

Aprílová osmička

Ahojte!
Apríl sa pomaly blíži ku koncu a tak som sa nechala inšpirovať blogom Hanny Brokolice a urobiť TAG o produktoch, ktoré nejako môj mesiac ovplyvnili. Hanka má na blogu sedmičku, no keďže som sa narodila 8.5. (áno, už len pár dní ostáva do mojich narodenín, jupí!) a moje obľúbené číslo je 8, rozhodla som sa, že k jej TAGu si pridám ešte jednu kategóriu.1. NAJOBĽÚBENEJŠÍ LAK
Musím sa priznať, že tento mesiac som na lakovanie nechtov akosi nemala náladu. Preto sa mojim naobľúbenejším lakom za tento mesiac stáva nádherný burgundy lak  Catrice 02 Caught On The Red Carpet. Nikdy som nemala v obľube takéto tmavé laky, pretože moje nechty boli zvyčajne úplne krátke a tak nejako mi to k sebe neišlo. No potom som na chvíľu skúsila život so živicovými a odvtedy si nechty nechávam trochu dlhšie, ku ktorým tmavšie laky perfektne sedia. No myslím, že je načase rozlúčiť sa s týmto miláčikom a privítať jar svetlými odtieňmi. :)

Na fotke vyzerá veľmi červeno, v skutočnosti je oveľa, oveľa tmavší, hoci je pravda,
že na dosiahnutie želanej farby potrebujem až 3 vrstvy.

2. PREPADÁK MESIACA
Najväčším sklamaním, ktoré ma tento mesiac stretlo, bol očný tieň od Alverde v odtieni 40 golden orange.
V DM som ho zazrela v zľave za 1€ a keďže so značkou Alverde som zatiaľ nemala skúsenosti, no počula som na ňu poväčšine len dobre reči, neváhala som a kúpila som si ho. A nasledovalo sklamanie: konzistencia tieňa je veľmi prášivá. To by však nebola až taká nevýhoda, ako to, že tá farba mi jednoducho vôbec nepristane. Vyzerám na mne tak akosi nezdravo. Naopak, dá sa dosť dobre použiť ako lícenka, len ju treba poriadne rozotrieť. :)


3. NAJROZPAČITEJŠIA VEC MESIACA
Tou je jednoznačne riasenka AeroVolume od Avonu. Netuším, aký je rozdiel medzi odtieňmi Black a Blackest Black, ale ja mám tú druhú, pretože som sa bála, že Black bude vlastne vyblednutá black. :D A hoci som sa s ňou už trošku naučila pracovať, stále mám pocit, že riasy veľmi nepredĺži a na kefku sa naberá strašne málo farby. A to je vlastne to rozpačité na tejto novinke od Avonu. Vzhľadom nato, že sa na kefku naberie príliš málo farby, som nútená aplikovať aj tri vrstvy, čo zvyčajne nerobím. No keď si na riasy dám tri vrstvy riasenky, začnú sa lepiť. Tak ja už naozaj neviem. :D


4. VEC, Z KTOREJ MÁM NAJVÄČŠIU RADOSŤ
Tri krát hip-hip-hurá primeru 5 sec Perfect Blur od Garnieru. Pokukovala som naňho už dlhšie, ale cena 9,99€ mi pripadala dosť veľa. (predsa len, chudobní študenti. :D) Nakoniec som si ho kúpila za 8,99€ v DM, čo nie je nejaká dychberúca zľava. No keď za seba neplatím ja, som schopná rozhajdákať dosť veľa peniažkov. :D Asi dva dni po mne si tento primer kúpila aj moja mamka, pretože na jej pleti vynikol ešte viac ako na mojej. Proste super, pekne vyhladí, zjednotí, make-up na ňom drží celý deň. Absolútna spokojnosť. Jupí!

Akurát ten popis v nemčine mi trhá srdce a krvácajú mi z neho oči. :D

5. NAJPOUŽÍVANEJŠÍ PRODUKT MESIACA
Túto vecičku mám doma už riadne dlho. Vždy ma osud raz za čas prefacká, keď zistím, že ju nemám v izbe, ale je to len preto, že mi ju často kradne mamka. Veď jej v skutočnosti aj patrí. :D Najpoužívanejším produktom mesiaca sú očné tiene od Avonu. Netuším, čo za odtieň vlastne tieto očné tiene majú. Dokonca nemám ani páru, či sa ešte vyrábajú. Ak niekto viete, určite mi napíšte. :) 

Je vám hádam jasné, ktorý používam najčastejšie. Čo budem robiť, keď mi dôjde? :(

6. DOPOUŽÍVANÝ PRODUKT MESIACA
S ľútosťou Vám oznamujem, že mi došla riasenka. :/ Ale nie, musím uznať, že až taká skvelá nebola. Je to riasenka Pump Up Booster od značky Miss Sporty. No čo ja viem, občas mi prišla super, občas hrozná. Neplánujem si ju už znova kúpiť, hoci, ako hovorím, nikdy nehovor nikdy. :) Nevýhody tejto riasenky som videla asi v tom, že jej kefka bola príliš hrubá, čiže sa s ňou dosť ťažko pracovalo. Na kefku sa tiež naberalo tiež príliš veľa farby, čo spôsobovalo lepenie rias. Najlepšia je vždy zlatá, stredná cesta, no zatiaľ sa mi takúto riasenku nepodarilo nájsť. 


7. SERIÁL/KNIHA:
A pozor! Prichádza prvá zmena v pôvodnom TAGu. Hanka má ako 7. otázku iba seriál, ja ako správny knihomoľ som si k tomu pridala aj knihu. Tentoraz však budem opisovať seriál, ktorý ma neskutočne uchvátil a už som vám sem o ňom písala. Viete? Reign. 


8. RANDOM VEC
No a nakoniec vec, ktorá nepatrí do žiadnej skupiny, iba nejako ovplyvnili môj mesiac. Tento mesiac to bolo CD Katka Knechtová - Tajomstvá. Odjakživa sa mi tvorba Katky Knechtovej páčili, no koncert, na ktorý som v lete bola, ma úplne dostal. Pozitívna energia, ktorá z tejto ženy sála, radosť zo života, úžasný hlas - jednoducho toto všetko v jednom človeku je ťažké nájsť. A aby som si CD kúpila, a nie stiahla, tak k tomu ma priviedol Yxo zo skupiny Hex. Už dávnejšie som s ním počúvala rozhovor o tom, aké to terajšie skupiny majú ťažké, pretože peniažky z predaja dosiek prichádzajú stále menej a menej. Preto som si povedala, že budem podporovať kvalitnú slovenskú hudbu a budem si kupovať ich albumy, pretože mám pocit, že do popredia sa dostávajú také tie rýchlokvasné pesničky a speváci. A to je veľká škoda. :(


Poznáte niektorú z týchto vecí? Ako sa vám pozdávajú? :)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára