utorok 13. mája 2014

Čakajúce knihy

Ahojte!
Dnešný príspevok je o knihách, ktoré netrpezlivo čakajú na mojej poličke, kedy si ich prečítam. :) Žiaľ, ich čas príde až po mature, čo vlastne ani nie je tak vzdialená doba.

1. Harry Potter a Fénixov rád (J.K.Rowling)

Čítať celú Potterovskú sériu už štvrtýkrát je také moje. :) Harry Potter sú asi moje najobľúbenejšie knihy všetkých čias, ktoré milujem približne od svojich piatich rokov (Viem to preto, lebo kým som nevedela čítať ja, pred spaním mi ich čítali rodičia. -Prosím, prosím, ešte jednu kapitolu.) Momentálne som približne v polovici príbehu, pretože pred akademickým týždňom som sa namiesto učenia venovala všeličomu inému - veď to asi poznáte. :) Neviem sa dočkať, kedy sa dostanem naspäť na Rokfort. No a potom ma, samozrejme, čakajú Polovičný princ a Dary smrti. Jupí! :)

2. Kúpili sme ZOO (Benjamin Mee)

Poznáte ten film podľa skutočného príbehu s Mattom Damonom a Scarlett Johansson? Hoci ma film nejako extra nelákal, knihu som si ako správny knihomoľ nemohla nechať preliezť pomedzi prsty, keď bola v akcii za neskutočné 3 eurá. Zamyslime sa, kedy sme naposledy niekde videli knihu za stovku? Ja teda už dlho nie. Veľmi sa na knihu teším. Ak sa mi zapáči, pravdepodobne si pozriem aj film. Len aby som nebola sklamaná tak, ako skoro vždy.

3. Odsúdená (Nazanin Afshin-JamováSusan McClellandová)

Fú, tak to je meno, čo? Túto knihu som dostala od mojej najlepšej kamarátky na narodeniny, a už sa na ňu veľmi teším. :) Som veľmi, veľmi zvedavá, pretože mám veľmi rada knihy tohto typu. Ak sa nemýlim, kniha je napísaná podľa skutočného príbehu, odohráva sa v Iráne - a to ja teda môžem. Je dobré občas sa zamyslieť nad tým, aké šťastie máme, že žijeme v tejto našej krásnej, slobodnej a mierumilovnej krajine. Možno by som si to mohla prečítať ešte pred maturou, aby som si pripomenula, že na svete sú aj omnoho horšie veci ako maturita z fyziky. :)

Čítali ste niektorú z týchto kníh? Aké knihy čakajú na vašich poličkách? :)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára